Rośliny formowane

W naszym Centrum dostępna jest niezwykle szeroka i liczna oferta roślin formowanych.
Formowane rośliny wprowadzają klasyczny styl do ogrodu i stanowią idealny zielony akcent podkreślający jego indywidualny charakter. Oferujemy szeroką gamę kształtów, takich jak kule, kule na pniu, spirale, stożki, multiformy, kostki oraz formę toskańską.
Rośliny są formowane z rożnych gatunków i odmian roślin tj. bukszpanu wieczniezielonego (Buxus sempervirens), cisa pospolitego (Taxus baccata), żywotnika zachodniego (Thuja occidentalis) oraz ostrokrzewu (Ilex). Dostępne są różne rozmiary.
Wybrane odmiany
Rośliny formowane

Formowane kule

Najpopularniejsza forma, dostępna w różnych rozmiarach z pewnością znajdzie swoje miejsce w ogrodzie bądź w donicy na tarasie.

Rośliny formowane

Formowane stożki

Doskonałe jako elementy symetryczne ogrodu, z pewnością dodadzą mu charakteru lub ożywią zakątki tarasu bądź balkonu.

Rośliny formowane

Formowane inne

Oprócz kul i stożków, w ofercie posiadamy również nieszablonowe formy roślin, takie jak spirale, sześciany, bałwanki i inne.

Rośliny formowane

Formowane drzewa liściaste

Doskonale jako ciekawe elementy ogrodu o niestandardowych kształtach sprawdzają się takie gatunki drzew jak grab pospolity, buk pospolity, platan klonolistny oraz lipa drobnolistna. W naszej ofercie posiadamy formy lei (ekran), cube (formowany sześciokąt), roof (parasol).